Hakkımızda

BOYUT  MÜHENDİSLİK İNŞ.TAAH.LTD. ŞTİ.’NE KISA BİR BAKIŞ
 
Boyut Mühendislik İnşaat Taahhüd Ltd. Şti 1993 yılında kurulmuş olmakla birlikte teknik deneyimi 1980 yıllarından gelmektedir.
 
Firmanın temel ilkesi teknik ve bilimsel gelişmeleri yakından takip ederek , hizmet alanlarında en iyiyi sunmak, bunu yaparken de müşteri memnuniyetini ön planda tutmakdır.
 
Firma üç temel konuda hizmet ve mal üretmektedir.
 
1 - Proje ve İnşaat teknik hizmetleri :

Yapı projelerinin üretiminde aslolan, müşterinin binasıyla ilgili beklentilerini , yürülükteki kanun ve yönetmeliklerle birleştirip , Ekonomik , güvenli ve  konforlu bir projeyi ortaya koymaktır.Bu amaçla her türlü yapı malzemesini (betonarme, çelik, ahşap vs.) alternatiflerini ortaya koymak, müşterinin kafasını karıştırmadan ancak teknik ve mali birikimininde sınırlarını bilerek izah etmek ve onun için en uygun olanını önermek vazgeçilmez yaklaşımımızdır.
       
Böylelikle yapı sahibi rantabl bir binaya kavuşmuş olmakta, bizlerde başarının sevincini yaşamaktayız.
 
Tüm bu konudaki hizmetleri yaparken, tapu evrakının firmamıza teslimi ile inşaat ruhsatının alımı arasında geçen tüm tekont ve bürokratik uğraşılardan müşteriyi uzak tutarak, onu yormadan ; işlemleri, kısa veya uzun vadeli problemlere gebe bırakmadan yapmak prensiplerimizin başında gelmektedir.
 
2 - İnşaat taahhüt işleri :

Firmamızca hazırlanan ve/veya müşterinin getirdiği her türlü yapı projelerinin fen ve sanat ilkelerine uygun olarak imalatının yapılmasını kapsamaktadır. Bunlar çelik veya Betonarme, konut veya sanayi yapılarının tüm kaba ve ince anahtar teslimi işleri ile çevre düzenleme ve saha altyapı işlerini de içine alıyor.
        
Özellikle günümüzde kalite ve zaman ; inşaat yatırımlarının vazgeçilmez, öğelerini oluşturmaktadır. Bu nedenle, malzeme ve işçilikte, üretimi hayata geçirirken, mühendislik ve mimarlık alanlarında da “olmazsa olmazlar” ın sınırlarını zorlayarak, en yeni yapı malzemesini , en uygun fiyatlarla yapıya maletmek amacıyla sürekli bir araştırma ve geliştirme çabasındayız. Bu amaçla yapı fuarları ve ilgili yayınlar yakından takip edilmektedir.
 
Firmamızca üretilen her türlü yapı, teslim edildikten sonra da izlenmeye devam edilmekte ekonomik ömrü boyunca durabilite’ si ile ilgili muhtemel problemlere anında müdahale edilmekte, müşteriyle diyalog diri ve sürekli tutulmaktadır.
 
3 - Mermer, Mermerit, Granit Yapı malzemeleri :

[ Firmamız bu konudaki üretimini “DAMLA MERMERİT, MERMER, GRANİT adıyla MARKALAŞTIRMA’ yı hedeflemektedir.]

Yapıların iç ve dış mekanlarında kullanılan her türlü mermer, mermerit ve granit malzemenin üretimi ve uygulanması firmamızın bir diğer hizmet alanıdır.
 
Bu konuda ilkemiz en uygun malzemeyi en ekonomik sunmaktır. Yapıların pencere denizliği, balkon, merdiven basamağı, duvar kaplaması gibi yüzeylerine her cins mermerin ve/veya granitin uygulanması, Bunu yaparken de zaman içinde ; Kopmadan, sökülmeden, hizmet vermesi amaçlanmaktadır.
        
Granit ve mermerit mutfak bankosu ve Banyo/Wc lerde hilton lavabo üretimimizde mekanın estetiğine uygun , renk ve model seçeneklerini müşteriye sunarak , onun fikrini ve yaklaşımına da  saygı duymak önemsediğimiz bir konudur.
 
Tüm bu mal ve hizmetleri üretirken, müşteriyle sürekli ve güleryüzlü diyalog , İş teslimi sonrası üretimimizin arkasında olmak ve müşteri yakınlığını dostlukla birleştirme temel ilkemizdir.
 

BOYUT MÜHENDİSLİK-İNŞAAT  TAAHHÜT. SAN.VE TİC. LTD. ÜZERİNE                                    
 
Boyut Mühendislik İnşaat ve Taahhüt Ltd.Şti. yirmi beş yıla varan bir süredir hizmet üretiyor.Bu hizmetlerin temel konusu yapı projelerinin üretimi ve uygulamasıdır…
         
Yapı sektöründe ürettiğimiz proje ve  hizmetlerde hareket noktamız,müşterinin beklenti ve ihtiyaçlarıyla; malzeme teknolojisi,yasa ve yönetmelikler,finansman ve tabiî ki müşteri memnuniyeti Gibi temel parametrelerde bir denge sağlamaktır.
         
Firmamız,projelendirme aşamasından başlayarak anahtar teslimine kadar  tüm aşamalarıyla BÜTÜN HİZMET ürettiği gibi; yapının herhangi bir aşamasından da devralarak gerekli iş programını oluşturmakta ve ilkeleri doğrultusunda imalata başlamaktadır.Tüm alanlarda olduğu gibi özellikle yapı sektöründe de teknolojik yenilikler baş döndürücü hızla devam ediyor.

Bu nedenle müşteri taleplerini güncel bilgilerle cevaplamak oldukça önemli.Bununda yolu basın-yayın ve bilhassa yapı fuarlarını yakından takip edip sürekli bilgilerimizi güncelleyerek malzeme ve uygulama anlamında en iyisini-yenisini sunmakla mümkün.

Yapıların projelendirilmesinde Mühendis ve Mimar iş disiplinlerinin bir ekip ruhuyla çalışması oldukça önemli.Yapı sahibinin (bu bir konut ise belki de tüm ev halkının) talep ve beklentileri ; finans-man,Yasa ve yönetmelikler gibi diğer parametrelerle birleştirilerek en uygun çözümler yaratılmakta,bu yapılırken YAPI GÜVENLİĞİ vazgeçilmez bir ilke olarak benimsenmektedir…

Firmamızca hazırlanan tüm yapı projeleri, her biri konusunda uzman Mühendis ve Mimarların alın terini,meslek aşkını,iş ciddiyetini taşır.Bu ekip ruhu yüksek konforlu ve ekonomik yapıları bir AMAÇ; bu gerçeğe uygun doğru projeleri de ARAÇ olarak görür.Bu nedenledir ki yaptığı projelerin uygulamasını üstlenir,  birebir  takip eder,denetler veya organizasyonunu üstlenir.

Yapı, kullanıma başlandıktan sonra,o mekanlarda yaşayan yaşlı-genç,kadın-erkek tüm bireylerin huzurlu ve problemsiz bir hayatın keyfini sürmeleri bizim için başarımızın ölçüsüdür.Yapının TAŞIYICI SİSTEMİNİN GÜVENLİĞİ kadar, su-elektrik-doğalgaz-sıhhi tesisat-kalorifer-asansör-su ve ısı yalıtımı gibi daha pek çok  yapı parametreleri de en ince ayrıntısına kadar düşünülmekte, zaman içinde tüm bu ögelerin doğru çalışması, kullanıcıya dert değil konfor sunması amaçlanmaktadır.

Farklı malzemelerin bir araya gelişiyle oluşan faklı detaylara, uygun çözümler getirilerek yapının KONFOR ÖMRÜ nü etkileyen DURABİLİTE kavramı hep göz önünde bulunduruluyor.Kent Dokusuna bu önemli yapıları ilave ederken Çevresel uyumu da göz ardı etmemek, yapı-insan ilişkisini doğru kurmak; komşuluk ilişkilerini güçlendirecek, dolayısıyla yaşayanlara mutlu bir yuvayı oluşturacak planlamalar
sunmak tüm teknik kadrolar gibi bizimde görevimizdir. Temelden çatıya tüm imalatlar oluşturulurken İŞ-YAYA VE  ARAÇ GÜVENLİĞİ azami ölçüde gözetlenip, gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Konut yapılarında olduğu gibi, SANAYİ YAPILARINDA da işletmenin temel ihtiyaçları, hammadde-mamülmadde  döngüsü ciddiyetle gözetilmekte, işverenle gerekli  ön çalışmalar yapılarak Yapı projesinin,ÜRETİM DÖNGÜSÜ VE İŞ AKIM ŞEMASIYLA uyumlu olmasına azami gayret gösterilmektedir.

Boyut Mühendislik Ltd.  Şti. nin  bir diğer imalat konusu da mermer,mermerit,granit tir.Şirket markası olarak DAMLA MERMER-MERMERİT-GRANİT olarak uzun yıllardır hizmet vermekteyiz.Üretim alanımızın tamamı yine yapı sektörü olmak üzere,Mutfak bankoları, balkon, pencere, merdiven gibi tüm yapı elemanlarının  üretimi ve montajı bu marka altında yürütülmektedir.

Diğer alanlarda olduğu gibi, bu alanda da temel amaç DOĞRU MALZEMEYLE, KALİTELİ İŞÇİLİKLE, VERİLEN ÜRETİM SÜRESİNDE  iş yapıp işverende olumlu düşünceler bırakarak işi teslim etmektir…

Boyut Mühendislik Ltd.Şti. Denizli’mize ve Ülkemize hizmet üretmenin gururu ve onuruyla yoluna devam edecektir………
 
                                                                                       Metin Karaman (inş.müh.)
..

Hakkımızda